Zgłoszenia do prowadzenia zajęć w ramach 4EU+

W ramach współpracy edukacyjnej 4EU+ nauczyciele akademiccy UW mogą zgłaszać zajęcia dydaktyczne prowadzone w pełni (łącznie z zaliczeniem) online lub hybrydowo do udostępnienia studentom i doktorantom pięciu uczelni partnerskich Sojuszu (4EU+ shared courses). Od roku akademickiego 2020/2021 pracownicy UW udostępnili łącznie 165 przedmiotów z oferty zajęć 22 jednostek dydaktycznych uczelni. W zajęciach oferowanych przez UW uczestniczyło 250 studentów z pięciu uniwersytetów partnerskich 4EU+.

Obecnie przyjmowane są propozycje zajęć dydaktycznych prowadzonych w roku akademickim 2022/2023.

Zgłaszane zajęcia powinny spełniać łącznie poniższe kryteria:

1) są gotowe do uruchomienia i udostępnienia w trybie online lub hybrydowym w semestrze letnim roku akademickiego 2022/2023;

2) są prowadzone w jednym z języków uczelni partnerskich Sojuszu 4EU+ (niemiecki, francuski, włoski, duński lub czeski) lub w języku angielskim;

3) są aktualnie istniejącymi zajęciami, które stanowią już część oferty dydaktycznej przygotowanej dla studentów UW;

4) odpowiadają tematycznie jednemu z obszarów flagowych Sojuszu 4EU+, czyli Flagshipów (https://4euplus.eu/4EU-35.html):

• Flagship 1: Zdrowie i zmiany demograficzne w środowisku miejskim;
    • Flagship 2: Europejskość: wielojęzyczność, różnorodność, obywatelskość;
    • Flagship 3: Dane – Modele – Transformacje;
    • Flagship 4: Przemiany środowiskowe;

lub wspierają kształcenie w obszarze kompetencji i umiejętności uznanych przez Sojusz 4EU+ za kluczowe w edukacji europejskiej (wielokulturowość, wielojęzyczność, kompetencje z zakresu analizy danych, zaangażowanie społeczne, myślenie krytyczne, przedsiębiorczość: https://4euplus.eu/4EU-30.html).

Propozycje zgłaszanych zajęć można przesyłać do 13 stycznia 2023 r. za pomocą tabeli udostępnionej w arkuszu Google.

• w razie pytań związanych z ofertą dydaktyczną Sojuszu 4EU+ prosimy o kontakt z dr Martą Jaworską-Oknińską z Biura Międzynarodowych Programów Badawczych: m.jaworska-okninska(at)uw.edu.pl

Więcej informacji na temat udostępnienia zajęć znajduje się tutaj >>