Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Dobre praktyki

Wsparcie: dobre praktyki, stowarzyszenia i sieci (EUA, UNICA, EduLab, EAIE)
  • Help-desk i punkt kontaktowy na UW:  Jolanta Urbanikowa, urbanikowa@uw.edu.pl
  • Aarhus Centre for Educational Development  to przykład dobrze zorganizowanej w oparciu o analizę potrzeb środowiska akademickiego jednostki służącej wsparciem dydaktycznym.
  • EUA: LOTUS project – support centres przyczynia się do doskonalenia potencjału i zmian strategicznych w obszarze zarządzania dydaktyką w szkolnictwie wyższym w Europie. Ważnym celem projektu jest także zbadanie podejścia ministerstwa, stowarzyszeń akademickich, organizacji studenckich oraz zrzeszających kadrę do  wspierania transformacji i innowacji w dydaktyce.
  • EUA: EFFECT project celem projektu EFFECT jest ułatwienie wymiany doświadczeń oraz skutecznych metod wspierających rozwój kadry dydaktycznej na poziomie europejskim. Opierając się na przykładach dobrych praktyk, badana będzie ich transferowalność do innych kontekstów dyscyplinowych, instytucjonalnych oraz krajowych,  jednocześnie zostanie przeprowadzona analiza wykonalności i użyteczności struktur europejskich, których celem jest wspieranie doskonalenia dydaktyki w szkolnictwie wyższym.

 

European Principles for the Enhancement of Learning and TeachingEuropejskie zasady doskonalenia dydaktyki