Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Szkolenia dla nauczycieli akademickich

Nauczyciele akademiccy mogą skorzystać z bogatej oferty szkoleń organizowanych przez Sekcję ds. rozwoju kompetencji nauczycieli akademickich w Biurze Spraw Pracowniczych, Centrum Kompetencji Cyfrowych, a także inne jednostki w ramach indywidualnych  przedsięwzięć.  Aktualna oferta szkoleń jest dostępna na stronie:

https://rekrutacja-i-rozwoj.bsp.uw.edu.pl/szkolenia-dla-nauczycieli-akademickich/

Centrum Kompetencji Cyfrowych UW organizuje kursy e-learningowe oraz działania szkoleniowe w zakresie kształcenia zdalnego m.in. na temat metod prowadzenia zajęć, przeprowadzania egzaminów i zaliczeń pisemnych, narzędzi i organizacji pracy w grupach, oceniania na uniwersyteckiej platformie Kampus oraz tworzenia interaktywnych materiałów dydaktycznych. Aktualne oferta szkoleń jest dostępna na stronie: https://zip.uw.edu.pl/aktualnosci/32

Od początku 2020 r. nowo powstała Sekcja ds. rozwoju kompetencji nauczycieli akademickich w Biurze Spraw Pracowniczych realizuje działania związane z rozwojem kompetencji kadry dydaktycznej Uczelni w Programie zintegrowanych działań na rzecz rozwoju UW (ZIP).

Wraz z wybuchem pandemii Covid-19 znacząco wzrosło zainteresowanie oferowanymi szkoleniami i do dnia dzisiejszego nauczyciele akademiccy skorzystali z prawie 3 000 miejsc szkoleniowych.

W każdym miesiącu w ofercie szkoleń pojawiają się nowe tematy i propozycje. Obecnie nauczyciele akademiccy mają do wyboru już blisko 50 programów szkoleniowych, w kilku kategoriach, takich jak: szkolenia z obsługi narzędzi informatycznych, menedżerskie, dydaktyczne, specjalistyczne, językowe oraz szkolenia rozwijające kompetencje społeczne i osobiste.

Przez wiele miesięcy dużą popularnością cieszyły się szkolenia z obsługi narzędzi do zdalnej pracy ze studentami i metod dydaktycznych aktywizujących studentów, co było szczególnym wyzwaniem podczas prowadzenia zajęć on-line. W ostatnim czasie olbrzymią popularność zyskało szkolenie z emisji głosu.

Zainteresowanie poszczególnymi kategoriami szkoleń od początku ich realizacji przedstawiało się następująco

Ponadto Sekcja ds. rozwoju kompetencji nauczycieli akademickich w Biurze Spraw Pracowniczych  realizuje także szkolenia na zamówienie jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego.