Zakończenie programu NAWA „Solidarni z Ukrainą”

Na Uniwersytecie Warszawskim zakończyła się realizacja programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „Solidarni z Ukrainą”.

Program „Solidarni z Ukrainą” był realizowany na Uniwersytecie Warszawskim od 1 lipca do 30 września. W intensywnych zajęciach języka polskiego i angielskiego, a także kursach przygotowawczych obejmujących m.in.: zajęcia adaptacyjne, kursy przedmiotowe oraz kursy wzmacniające kompetencje społeczne oraz cyfrowe udział wzięło 34 uczestników pochodzenia ukraińskiego.

Podczas uroczystości zamykającej realizację programu prof. Sambor Grucza, prorektor UW ds. współpracy i spraw pracowniczych, rozdał dyplomy wszystkim uczestnikom projektu.

Uczestnicy Programu zostali zwolnieni z opłat edukacyjnych i dodatkowo przez cały okres trwania programu otrzymywali stypendia, a także mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z prowadzącymi zajęcia oraz uzyskać pomoc psychologiczną i prawną – w Centrum Pomocy Psychologicznej UW i Akademickiej Poradni Prawnej UW.

Program „Solidarni z Ukrainą” został sfinansowany ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej – Uniwersytet Warszawski otrzymał na ten cel 350 tys. zł.

Za realizację projektu odpowiadały: Biuro Współpracy z Zagranicą, Biuro Innowacji Dydaktycznych, Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców „Polonicum”, Szkoła Języków Obcych i Welcome Point.

Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej >>