Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wykładowcy wizytujący

Jednym z filarów nowoczesnego uniwersytetu jest międzynarodowy transfer wiedzy. Najlepsze światowe uczelnie aktywnie zabiegają nie tylko o wyjazdy naukowe własnych pracowników i studentów, ale także o „umiędzynarodowienie u siebie” (ang. internationalization at home), sprowadzając na własne kampusy wybitnych wykładowców zagranicznych. W ramach programu ZIP realizowany jest projekt, który umożliwia studentom Uniwersytetu Warszawskiego kontakt ze sławami światowej nauki, na dużo większą niż dotąd skalę.

Kandydatów na zagranicznych wykładowców wizytujących mogą zgłaszać zainteresowane jednostki UW.  Umotywowane zgłoszenia (profil naukowo-dydaktyczny kandydata oraz propozycja konkretnych zajęć dla studentów UW) rozpatruje specjalna komisja rektorska, złożona z przedstawicieli poszczególnych dyscyplin naukowych. Zakwalifikowani wykładowcy wizytujący spędzą w Warszawie od 2 do 5 miesięcy, włączając się w pełni w życie akademickie (wykłady otwarte, konsultacje itd.).

To ważne wyzwanie i doświadczenie dla całej społeczności Uniwersytetu. Studenci, pracownicy naukowi, dydaktyczni czy administracyjni mają okazję spotkać się z wykładowcami pracującymi na co dzień w różnych realiach i systemach akademickich. W ofercie dydaktycznej pojawiają się nowe, nieobecne dotąd specjalności i obszary wiedzy. Oprócz wiedzy płynącej z najnowszych światowych badań, można także uczyć się nowych języków, kultur oraz współistnienia w różnorodnych świecie, wracając do korzeni instytucji, którą nazwano kiedyś Universitas Studiorum.

http://welcome.uw.edu.pl/guest-lecturers/
https://zip.uw.edu.pl/aktualnosci/33