Punkt Doradztwa ds. Jakości Kształcenia

29 grudnia 2022 roku rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Alojzy Nowak, zatwierdził powołanie Punktu Doradztwa ds. Jakości Kształcenia, działającego przy Zespole ds. jakości kształcenia w Biurze Innowacji Dydaktycznych.

Zadaniem Punktu Doradztwa ds. Jakości Kształcenia jest:

• oferowanie usług wspierających jednostki dydaktyczne w zakresie przygotowania do akredytacji zewnętrznych, opracowywania i wdrażania systemów zapewniania jakości kształcenia na kierunkach studiów, studiach podyplomowych i programach kształcenia w szkołach doktorskich, budowania i upowszechnienia kultury doskonalenia dydaktycznego w jednostkach, budowania kultury współpracy z interesariuszami zewnętrznymi,
  • oferowanie indywidualnych konsultacji, seminariów i szkoleń mających upowszechniać wytyczne, procedury i dobre praktyki w zakresie jakości kształcenia,
  • prowadzenie i aktualizowanie listy ekspertów Punktu Doradztwa ds. Jakości Kształcenia.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności kadrę zarządzającą dydaktyką w jednostkach (KJD, kierownicy studiów, przewodniczący i członkowie rad dydaktycznych) oraz osoby organizujące proces dydaktyczny do konsultacji w ramach nowo powstałego Punktu Doradztwa ds. Jakości Kształcenia.

Informujemy, doradzamy i pomagamy doskonalić jakość kształcenia na kierunkach studiów i w jednostkach dydaktycznych. Oferujemy wsparcie w pełnym zakresie zapewniania jakości kształcenia, m.in. w takich obszarach jak:

• Przygotowanie do oceny programowej PKA i innych akredytacji zewnętrznych
    • Tworzenie/zmiany programu studiów (efekty uczenia się, punkty ECTS, sposoby weryfikacji efektów uczenia się)
    • Przygotowanie sylabusów
    • Ewaluacja jakości kształcenia na kierunku studiów
    • Tworzenie systemów zapewniania jakości kształcenia na kierunku studiów
    • Kształcenie nauczycieli
    • Studenckie praktyki zawodowe
    • Działalność rad dydaktycznych

Wsparcie zapewniają eksperci oraz pracownicy Biura Innowacji Dydaktycznych.

Zachęcamy do kontaktu i przesyłania zapytań na adres: punkt_jk@uw.edu.pl lub telefonicznie (22) 55 24 073 w terminach:
  • wtorek, godz. 10.00-14.00
  • środa, godz. 10.00-14.00
  • czwartek, godz. 13.00-17.00

email: punkt_jk@uw.edu.pl

Prowadzimy także konsultacje stacjonarne w siedzibie Punktu (ul. Karowa 18, pok. 203) bądź w siedzibie jednostki, po wcześniejszym umówieniu się (telefonicznym bądź e-mailowym).

Utworzenie Punktu Doradztwa ds. Jakości Kształcenia oraz rozwój katalogu usług wspierających jednostki dydaktyczne to jedno z kluczowych działań Projektu Doskonałości Dydaktycznej Uczelni, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt skierowany jest do kadry zarządzającej i administracyjnej Uniwersytetu Warszawskiego, wspierającej proces dydaktyczny.

Koordynator modułu: Dominika Siatkowska, specjalistka w Zespole ds. Jakości Kształcenia Biura Innowacji Dydaktycznych
Lider merytoryczny zespołu: dr Justyna Godlewska-Szyrkowa, Pełnomocnik Rektora ds. Jakości Kształcenia