Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Kolejne szkolenie z Oceny Programowej PKA

Zapraszamy na szkolenie „Ocena programowa PKA”, które realizowane jest w ramach projektu Doskonałość dydaktyczna uczelni.

Cele szkolenia:

  • Wzmocnienie kompetencji nauczycieli akademickich i kadry zarządzającej dydaktyką w zakresie wdrażania standardów jakości kształcenia będących przedmiotem akredytacji zewnętrznej prowadzonej przez Polską Komisję Akredytacyjną.
  • Upowszechnianie wytycznych, rekomendacji i dobrych praktyk dotyczących przygotowania jednostki dydaktycznej do oceny programowej na kierunku studiów.

Program szkolenia obejmie następujące zagadnienia:

1) ocena programowa PKA jako szczególny rodzaj akredytacji zewnętrznych;
2) kryteria oceny programowej – standardy jakości kształcenia i stopień ich spełnienia;
3) etapy procedury akredytacyjnej: raport samooceny, wizytacja Zespołu oceniającego, raport Zespołu oceniającego i odpowiedź uczelni;
4) przygotowanie do oceny programowej PKA – wytyczne, rekomendacje i dobre praktyki;
5) znaczenie oceny programowej PKA dla jakości kształcenia na kierunku studiów i pozycji uczelni.

Szkolenie dedykowane jest kadrze zarządzającej dydaktyką i nauczycielom akademickim, zainteresowanym systemowym podejściem do zapewniania jakości kształcenia na kierunku studiów, a w szczególności do kierowników jednostek dydaktycznych, kierowników studiów, przewodniczących i członków rad dydaktycznych oraz osób zaangażowanych w przygotowanie kierunku studiów do oceny programowej PKA.

Szkolenie odbędzie się na platformie google meet 22 czerwca 2023 r. w godz. 10.15-13.30 (4 godz. dydaktyczne). Można się na nie zarejestrować za pośrednictwem platformy Kampus-Pracownik (kampus-pracownik.ckc.uw.edu.pl) i pod linkiem https://kampus-pracownik.ckc.uw.edu.pl/course/view.php?id=1530

Zapisy trwają do 19 czerwca, do godziny 16:00.

Limit miejsc 25 osób.

 

Projekt „Doskonałość Dydaktyczna Uczelni” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWR. 03.04.00-00-P023/21).