Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

FID/FDD

Fundusz Doskonałości Dydaktycznej (FDD) powstał w wyniku przekształcenia Funduszu Innowacji Dydaktycznych działającego od 2004 roku.

Zarządzenie nr 106 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 19 lipca 2021 roku (M.2021.206.Zarz.106.pdf)  określa cele i zasady funkcjonowania FDD.  Ze środków Funduszu będą mogły skorzystać jednostki, które prowadzą kształcenie na co najmniej jednym kierunku studiów na Uniwersytecie Warszawskim. O wysokości środków do wykorzystania na dany rok kalendarzowy jednostki będą dowiadywały się z ogłoszenia Rektora, w terminie do 31 maja każdego roku. Środki finansowe będą przyznawane w drodze dotacji celowej jako limit wydatków do zrefundowania.
O przyznaniu środków będzie decydował Prorektor ds. Studentów i jakości kształcenia po zasięgnięciu opinii zastępcy kanclerza do spraw ekonomicznych. Podstawą do ubiegania się o refundację będzie wniosek zawierający sprawozdanie za ostatni rok z działań podjętych w celu zmierzania do doskonałości dydaktycznej.

Pierwszy nabór wniosków planowany jest w terminie do 30 listopada 2022 roku.


Fundusz Innowacji Dydaktycznych (FID) powstał  w 2004 roku na mocy Zarządzenia nr 6 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 8 lipca 2004 roku.

Od tego czasu co roku organizowany jest konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszych projektów podnoszących jakość kształcenia oraz wprowadzanie innowacyjnych przedmiotów do programów studiów. W 2020 roku odbyła się XVII edycja konkursu, w wyniku czego dofinansowanie uzyskało 13 projektów na łączną kwotę 864 963 PLN.

Obecnie w trakcie realizacji jest również wiele projektów, które zostały dofinansowane w latach ubiegłych. W 2021 roku Rektor nie ogłosił kolejnej edycji konkursu. W przygotowaniu jest nowa odsłona Funduszu zapewniająca wsparcie jednostek dydaktycznych realizujących kształcenie.